Понеділок, 09 квітня 2012 17:13

"Нема Його тут, Він воскрес!"

Близько двох тисяч років тому сталася подія, якої ще не знав світ. Вбогий Вчитель з Назарету, Ісус, Син Марії, засуджений на смерть на хресті Воскрес. "Чого шукаєте живого серед мертвих?" ? запитав Божий ангел жінок, що прийшли до печери, в якій два дні тому вони залишили тіло Христа ? "Нема Його тут, Він воскрес!"

Перед тим все було проти Нього: жорстока, свавільна, поганська Римська Імперія не терпіла жодного виразу свободи духу. Розбещені, самозакохані цісарі руками своїх намісників прагнули панувати світом, перетворити весь світ на арену своїх розваг. І як ця влада могла витерпіти того, котрий проголошував святість, прагнення неба, любов до Єдиного Бога-Творця Всесвіту.

А власний народ? Той народ, з якого Назарянин походив тілом, вибраний народ Божого Завіту? Він зрікся свого Пророка, зрікся того, котрого ще зовсім недавно прагнув бачити своїм Царем. І єдиним голосом, чи точніше – ревом натовпу проголосив: "Розіпни Його!"

Та й учні, ті, що називали Його Господом і пишалися дружбою з Ним виявили слабкодухість, а один навіть відверто зрадив свого Вчителя. Все було проти Нього.

Але перемога належала Йому, через приниження і знущання, через Хресну Путь і Голгофський хрест, через морок могили Він прийшов до слави Воскресіння з мертвих, до вічного життя.

Сум, жалоба, скорбота зникли. Той, кого оплакували як померлого живий, Він смертю смерть подолав. Й в цьому є головна засада нашої віри, віри християнської. Смерть і гріх переможені, вони вже більше не владні над Христом. Але що ж це означає для нас? Велику радість, істинну радість, не швидкоплинне щастя цього світу, а щось набагато важливіше. Адже всі ми, котрі увірували в Христа, поєдналися з ним в таїнстві святого хрещення разом з Ним померли для гріха і воскресли до вічного життя. Й тому ми з радістю і торжеством можемо так само стверджувати, що й над нами більше не владні смерть і гріх, й ми радо йдемо дорогами цього земного життя до дому нашого Небесного Отця, туди, де нас вже чекає наш Господь і Спаситель Ісус Христос.

Сьогодні, в це, найбільше для нас свято затримаймося думкою над самою особою Ісуса Христа – нашого Спасителя.

Пізнання і усвідомлення собі Його особи, Його місії провадить нас до пізнання нашого обов'язку жити, працювати, вміння приймати і переносити страждання і всі труднощі життя. Пізнання мети, цілі нашого життя дає нам великі сили не тільки жити, а й вміти приготуватися до смерті, бо саме цього навчає нас Христос, і не тільки своїм вченням, але й своїм життям, стражданням і навіть смертю на хресті.

Не хотілося б затримуватися над Ісусом як нащадком царя Давида, сина Марії і Йосипа, чи просто – історичної особи Ісуса, народженого у Вифлеємі і розіп'ятого в Єрусалимі.

Але хочеться подивитися на Ісуса як на Еммануїла (що означає – "Бог з нами"), Сина Бога Живого, рожденного, не сотворенного, і єдиносущного з Отцем. Ісуса, який є другою особою Пресвятої Трійці, Бога: Отця, Сина і Святого Духа.

Ця друга особа Пресвятої Трійці – Син Божий – став чоловіком і прийшов у цей світ для нашого спасіння. І ось чому Ісус під час свого трьохлітнього навчання так сміливо називає себе Сином Отця, Добрим Пастирем, Вчителем, Виноградною лозою, без якої відтяті гілки всихають і надаються тільки на спалення. Навчаючи і оздоровлюючи хворих, Він показує свою Божественну силу, але тільки для творення добра, Він не використовував цю силу проти людського зла, яке існувало, проти несправедливості.

У Вербну Неділю, під час свого урочистого в'їзду в Єрусалим, Ісус дозволяє натовпу, що вітає Його, називати себе Царем.

А у Страсну П'ятницю Його царським троном стає хрест, Його царськими шатами – багряниця, а короною – вінок з тернини.

Прибиті до хреста, широко розпростерті руки, здається, хочуть обійняти весь світ, прийняти його у свої рамена, і пригорнути всіх людей. Це те, про що Ісус так виразно і відверто відповів Пилатові: Він – дійсно Цар, але Його Царство не з цього світу. Ось чому світові так важко зрозуміти і повірити в особу Ісуса як Сина Божого, як Царя вічності, задля якої Він нас всіх відкупив своєю дорогоцінною кров'ю. Ось чому світ не вміє і не хоче розуміти істинної вартості людського життя, навіть якщо воно сповнене стражданням. Кожне людське страждання можна перенести і зрозуміти, якщо вповні оцінюється людське життя, відкуплене Ісусом Христом. А Його Хресна дорога, страждання і смерть на хресті є завжди актуальним і живим прикладом для кожного з нас.

Багато хто з нас, на своїй особистій хресній дорозі вже пережив відчуття покинутості, біль юдиної зради і петрового відречення. Все це можливо зрозуміти тільки через міцну віру в Ісуса Христа. А віра дає нам велику надію, що після хресної дороги і страждання обов'язково прийде радість воскресіння.

Ось чому Св. Павло апостол пише: "Ми проповідуємо Христа розіп'ятого, який є згіршенням для євреїв, а глупотою для поган, але для тих, які покликані як серед євреїв, так серед греків, Христос є силою і мудрістю Божою".

Звертаючи свій погляд і роздуми на особу Ісуса Христа, не затримуймося тільки над Ісусом розіп'ятим, бо ми віримо в Ісуса Воскреслого, який є Царем вічної слави, до якої покликано кожного з нас.

І сьогодні ми святкуємо Його велику перемогу над гріхом, смертю і пеклом. Він, Ісус Христос Воскреслий є для нас великою силою і Божою мудрістю.

Незважаючи на численні труднощі, на спротив, на фарисейство і навіть політичні спекуляції навколо себе, християнство в Україні переживає сьогодні весну відродження і розквіту. Віра Христова в нашій Батьківщині отримала заслужену увагу, повагу і гідне місце в нашому суспільстві. Вона поступово переходить від теоретичної до більш практичної – про це свідчать не тільки тисячі нових храмів, каплиць, молитовних домів, але конкретні добрі справи Християнських Церков, чини милосердя, скеровані на допомогу тим, котрим зараз найважче, котрі переживають в своєму житті зиму криз і негараздів.

Можна сміливо сказати, що в Україні Віра Христова не тільки воскресла, але живе і розвивається своїм дорогоцінним вільним і плідним життям. Це великий дар і благодать нашого Доброго Бога. Як же вимовно промовляє Він до нас – людей ХХІ століття – і сьогодні, коли всі християни усього світу і всіх конфесій разом, в один і той самий день святкують Воскресіння нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа.

Сьогодні, в день коли мільйони людей по всьому світі, й в тому числі – сотні тисяч наших краян, зустрічають свято Господнього Воскресіння, нехай Господь дозволить нам відчути ту істинну радість єдності з Воскреслим Христом, відчути Його благодать, котра очищає наші серця і душі від всякого гріха.

Джерело: Католицький Медіа-Центр

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на грудень 2019
Щоб кожна країна вчинила необхідні кроки, щоби подбати про майбуття дітей, особливо тих, які страждають
   

Слово Боже  

Не спокушай Господа Бога свого!
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці