Субота, 26 травня 2012 20:31

Урочистість Зіслання Святого Духа

Зішестя Святого Духа – вінець і печать у справі спасення людського роду. У цей день народилася і почала діяти Христова Церква.

Святий Дух уділив апостолам дар мов, дар розуміння Святого Письма, дар мужності у визнанні й проповідуванні святої віри. "В день П'ятдесятниці, – каже ІІ Ватиканський Собор, – зійшов Святий Дух на учнів, щоб перебувати з ними повіки. Тоді Церква об'явила себе привселюдно серед народу, проповідь і поширення Євангелії взяли початок між народами і, на кінець, Церква Нового Заповіту стала прообразом об'єднання всіх народів у вселенськості віри, яка промовляє всіма мовами..."

Св. Василій Великий каже: "Через Святого Духа доконується повернення до раю, піднесення до Небесного Царства, привернення синівства. Через Нього можемо Бога звати Отцем, можемо стати учасниками ласки Ісуса Христа, зватись дітьми світла, брати участь у вічній прославі".

Дари Святого Духа справді є дуже великі й щедрі. Про них св. апостол Павло пише: "Плід Духа – любов, радість, мир, довготерпеливість, лагідність, доброта, вірність, тихість і здержливість" (Гал. 5, 22–23).

Основна мета християнина полягає у набутті Божого Духа, благодаті Святого Духа, тобто очікуванні, переживанні особистої П'ятдесятниці. Готуючись до прийняття Святого Духа, варто почерпнути досвід апостолів, перебуваючи на молитві, у читанні Святого Письма. І Він прийде, лагідно оновивши усе, до чого торкнеться.

Урочистість П'ятидесятниці запрошує нас до визнання нашої віри у присутність і дію Святого Духа, до того, щоб призивати Його зішестя на нас, на Церкву і на увесь світ. Святий Дух є даром, що Христос випросив і постійно випрошує у Небесного Отця для Своїх друзів, є першим та головним даром, який Ісус здобув для нас Своїм Воскресінням та Вознесінням на небо.

Бог дає нагоду кожній людині оновитися Святим Духом та удосконалюватися завдяки Його Божественній благодаті.

Нехай Святий Дух, який наповнив Церкву, діє у нас кожного дня і допомагає нам бути свідками Божої Любові.

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на липень 2020
Загальний намір – за сім'ї.
Молімося, щоби в сучасних сім'ях були присутні любов, повага й опіка.
   

Слово Боже  

Жниво справдi велике, та робiтникiв мало, тож благайте господаря жнива, щоб на жниво своє вiн робiтникiв вислав
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці