Неділя, 05 січня 2014 09:54

Чому священик ходить по домах? або “Христос благословляє помешкання”

Традиційно після свята Різдва Христового розпочнеться час душпастирських відвідин священиком наших домівок. Інакше, ще називаємо цей час колядою. Спробуймо поглянути на сутність коляди та коротко описати для чого саме відбуваються ці душпастирські візити.

На початок зазначимо, що коляда – це не приватні відвідини священика, але офіційний візит, який душпастир виконує від імені Церкви. Чи здаємо собі справу, що прийняття в дім священика під час коляди є виразом нашої віри? Саме так! Адже віддаємо себе під опіку Христа, який живе у Церкві, щоб оточив нас своєю любов'ю та боронив від злого духа. Самі по собі не маємо влади над духовними силами, і саме тому, Церква з давніх часів освячує – призиває присутність Христа в усіляких місцях нашого перебування. Власне через особу священика сам Христос благословляє нас та наші помешкання. Він – Єдиний, хто має владу над злом.

"Christus mansionem benedicat" (C+M+B) –"Христос благословляє помешкання", саме такий надпис є присутній на дверях християн католиків. Також, прихід священика має на меті згромадити цілу родину на спільній молитві та дає можливість особисто поспілкуватися з кожним з її членів. Нерідко люди, що живуть у гріху уникають такої зустрічі, але також не слід виключати, що такого роду візит духовної особи до наших домів може стати причиною навернення людини.

Однак, не забуваймо, що ініціатива прийняти у дім священика під час коляди завжди виходить від людини. Так, як зазначалося вище – це є вираз нашої віри та зрілої християнської свідомості. Це Я потребую Бога в моїм домі, це МЕНІ потрібне Його благословення та мир. Бог ні до кого не приходить насилу.

Відкриваючи двері наших осель священикові, пам'ятаймо, що сила Божого благословення не залежить від того чи маємо у домі ремонт чи ні, чи маємо старі чи нові меблі. Нехай цьогорічні душпастирські відвідини із колядою стануть ще одною нагодою досвідчити Христову любов та благодать".

Тетяна МАТІЯК, парафіяльна газета «Промінчик» № 8(50).

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на вересень 2020
Загальний намір – шанування ресурсів планети. 
Молімося, щоби ресурси планети не розграбовували, а поділяли справедливо і шанобливо.
   

Слово Боже  

Багато покликаних, та вибраних мало
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці