Середа, 12 березня 2014 12:29

«Серце, яке несе в собі любов». Благодійні обіди від «Родини Кольпінга»

Передобідня пора 13 лютого, на одній із наймальовничіших вулиць міста Чернівців, вул. Ольги Кобилянської, біля ресторану "Чернівчанка" збирається невеличка група осіб похилого віку. О 10.30 відчиняються двері закладу та запрошують відвідувачів до зали. Заходимо і ми. В затишному, охайному залі накриті столи, офіціант швидко розносить гарячі страви та запрошує відвідувачів зайняти місця. Люди сідають за столи і на їхніх обличчях теплі, радісні посмішки.

Директор ресторану "Чернівчанка", Козак Марія Михайлівна, розповідає: "Так, це благодійні обіди, які ми, вже декілька років, видаємо в нашому закладі для людей похилого віку. Кожного четверга о 10.30 тут збираються особи найбільш не захищених верств населення: пенсіонери, інваліди, до яких у нас особливе ставлення. Розуміючи низький соціальний стан цих людей у нашій державі, ми намагаємось хоч трішки скрасити їхні будні, тому вкладаємо душу у приготування страв і приділяємо особливу увагу обслуговуванню".

Меню складається так, щоб були свіжі овочі, м'ясо, молочні вироби. Приблизно такий вигляд має обід: суп чи борщ з м'ясом, гуляш або шніцель, на гарнір картопля чи гречка, салат овочевий, чай, кава, компот, здобні вироби або млинці.

Вартість такого обіду складає 25-27 гривен та для цих людей харчування безкоштовне. Організує та спонсорує цей проект товариство Родини Кольпінга при римсько-католицькій парафії Воздвиження Всечесного Хреста (за кошти спонсорів з Німеччини, м.Кельн-Ворінгер, які отримують під час проведення книжкових ярмарок та добровільних пожертв членів німецької Родини Кольпінга, як наприклад, родина Вордеман Отто та Елізабета). Всі кошти проходять сувору звітність перед спонсорами та ревізійною комісією товариства Родини Кольпінга.

Сімака Еріка є старостою групи, яка налічує близько 30 осіб. Серед них є не тільки прихожани костелу, але й інші. Цього разу вдалось запросити 12 осіб з чернівецької організації УТОС. "Ми дуже задоволені, як готують і обслуговують нас. Все дуже смачно, атмосфера дружня, тепла, сімейна. Глибока подяка колективу ресторану "Чернівчанка" та Родини Кольпінга", - каже пані Еріка.

Якібюк Марія Володимирівна – староста групи УТОС говорить: "Ми вам всім щиро вдячні за підтримку та допомогу нашим людям з обмеженим зором, тим більш, що серед нас є люди, які зовсім не бачать. Найстаршій відвідувачці 83 роки. Самі розумієте, як важко виживати цим людям на їхню мізерну пенсію. Сердечно вам дякуємо"

Нагадаємо, що цей проект існує вже понад 10 років, з допомогою Родини Кольпінга та спонсорам Німеччини, м.Кельн–Верінгер, родині Вордеман Отто і Елізабеті, та організаторам Людвікові Маркуляку, Вацлаву Шиманському.

Дійсно не можна залишати людей з їхніми проблемами в цей час, тому будь-яка доброчинна допомога є проявом християнського гуманізму. Як ніколи актуальними є слова Адольфа Кольпінга: «Людське щастя полягає не в грошах чи добробуті, а в серці, яке несе в собі справжню любов та задоволення".

Мірчислав ЗУБЖИЦЬКИЙ

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на вересень 2020
Загальний намір – шанування ресурсів планети. 
Молімося, щоби ресурси планети не розграбовували, а поділяли справедливо і шанобливо.
   

Слово Боже  

Кому ж мало прощається, такий мало любить
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці