Вівторок, 18 березня 2014 10:13

«Користуючись соціальними мережами, завжди ставте перед собою мету»

Включив комп'ютер. Клацнув на „Google Chrome" і є – моя улюблена, неперевершена, найчудовіша соцмережа: «Facebook» чи «Вконтакте». Використовую їх для спілкування, комунікації, саморозвитку. Але чи тільки?

Як сьогодні людям, особливо молодим, не загубитись у павутині все більш різноманітних можливостей Інтернету? Адже більше половини користувачів таких мереж зізналися у залежності від них. В українських соцмережах анонімність породжує вульгарність та безвідповідальність, а у Великобританії чверть підлітків вважає соцмережі важливішими за сім'ю.

«Як і кожен плід людської геніальності, нові комунікаційні технології необхідно поставити на службу загального добра людини і всього людства. Якщо їх використовувати мудро, то вони можуть допомогти задовольнити прагнення істини та єдності, яке є найглибшим прагненням людської істоти», – це слова почесного папи римського Бенедикта XVI .

Саме в соціальних мережах народжується настрій людей, особливо молодих осіб. Тому важливими є певні принципи, про які потрібно завжди пам'ятати. Ось вони. Не реєструйтеся в соціальних мережах одночасно під різними іменами або ніками. Це вводить тим людей в оману. «Чиніть з іншими так, як хотіли б, щоб чинили з Вами» - саме ці слова зі Святого Письма будуть тут дуже доречними. Не приєднуйтесь до сторінок і груп, які суперечать вашим християнським переконанням.

Перед тим, як розмістити на власній сторінці якісь світлини, не забувайте, що не варто виставляти відео і картинки з елементами інтимного характеру. Такі матеріали можуть підштовхнути вас або когось іншого до гріха. Також не виставляйте особисті фотографії і відео, де Ви зображені в купальнику або просто в напівоголеному вигляді. Подібні фото належать тільки для особистого і сімейного перегляду!

Завжди вказуйте правдиву інформацію про себе або не вказуйте взагалі. Помилкова інформація, навіть в Інтернеті - обман! Не додавайте у друзі людей, які дискредитують Бога і Церкву. Тобто, людей, які ведуть активну пропаганду проти Божої істини.

Користуючись соціальними мережами, завжди ставте перед собою мету. Таким чином ви завжди будете використовувати час, а не «вбивати» його. А вся ваша інформація - фотографії, замітки, повідомлення, коментарі, захоплення, інтереси завжди повинна свідчити про те, що Ви є людиною, створеною за образом Божим. До речі, серед молоді нині стало модним поширювати Боже Слово – Євангеліє, саме через соцмережі. Так, для прикладу, євангелізаційні сторінки на Facebook «Jesus Daily» та «The Bible» випереджають за інтерактивністю користувачів сторінок, присвячених зіркам естради, відомим футболістам чи Гаррі Поттеру. У мережі «Вконтакте» модними є християнські спільноти «FOLLOWING JESUS †=♥» чи «Я і Ісус».

Але найголовніше, що варто не забувати молодим людям: найважливішим є живий контакт між людьми. Техніка ніколи не зможе цього замінити. Живе спілкування у багато разів перевищує віртуальне. А в соціальній мережі, як і в житті - «усе мені можна, та не все приносить мені користь» (1 Кор 6, 12).

Отець Андрій Пеканець, «Українська Ластівка», 2012, № 3-4

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на листопад 2019
За Близький Схід, де різні релігійні спільноти поділяють спільний життєвий простір, щоб серед них запанував дух діалогу, зустрічі та примирення
   

Слово Боже  

Не хлiбом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить iз уст Божих
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці