Вівторок, 18 березня 2014 10:13

«Користуючись соціальними мережами, завжди ставте перед собою мету»

Включив комп'ютер. Клацнув на „Google Chrome" і є – моя улюблена, неперевершена, найчудовіша соцмережа: «Facebook» чи «Вконтакте». Використовую їх для спілкування, комунікації, саморозвитку. Але чи тільки?

Як сьогодні людям, особливо молодим, не загубитись у павутині все більш різноманітних можливостей Інтернету? Адже більше половини користувачів таких мереж зізналися у залежності від них. В українських соцмережах анонімність породжує вульгарність та безвідповідальність, а у Великобританії чверть підлітків вважає соцмережі важливішими за сім'ю.

«Як і кожен плід людської геніальності, нові комунікаційні технології необхідно поставити на службу загального добра людини і всього людства. Якщо їх використовувати мудро, то вони можуть допомогти задовольнити прагнення істини та єдності, яке є найглибшим прагненням людської істоти», – це слова почесного папи римського Бенедикта XVI .

Саме в соціальних мережах народжується настрій людей, особливо молодих осіб. Тому важливими є певні принципи, про які потрібно завжди пам'ятати. Ось вони. Не реєструйтеся в соціальних мережах одночасно під різними іменами або ніками. Це вводить тим людей в оману. «Чиніть з іншими так, як хотіли б, щоб чинили з Вами» - саме ці слова зі Святого Письма будуть тут дуже доречними. Не приєднуйтесь до сторінок і груп, які суперечать вашим християнським переконанням.

Перед тим, як розмістити на власній сторінці якісь світлини, не забувайте, що не варто виставляти відео і картинки з елементами інтимного характеру. Такі матеріали можуть підштовхнути вас або когось іншого до гріха. Також не виставляйте особисті фотографії і відео, де Ви зображені в купальнику або просто в напівоголеному вигляді. Подібні фото належать тільки для особистого і сімейного перегляду!

Завжди вказуйте правдиву інформацію про себе або не вказуйте взагалі. Помилкова інформація, навіть в Інтернеті - обман! Не додавайте у друзі людей, які дискредитують Бога і Церкву. Тобто, людей, які ведуть активну пропаганду проти Божої істини.

Користуючись соціальними мережами, завжди ставте перед собою мету. Таким чином ви завжди будете використовувати час, а не «вбивати» його. А вся ваша інформація - фотографії, замітки, повідомлення, коментарі, захоплення, інтереси завжди повинна свідчити про те, що Ви є людиною, створеною за образом Божим. До речі, серед молоді нині стало модним поширювати Боже Слово – Євангеліє, саме через соцмережі. Так, для прикладу, євангелізаційні сторінки на Facebook «Jesus Daily» та «The Bible» випереджають за інтерактивністю користувачів сторінок, присвячених зіркам естради, відомим футболістам чи Гаррі Поттеру. У мережі «Вконтакте» модними є християнські спільноти «FOLLOWING JESUS †=♥» чи «Я і Ісус».

Але найголовніше, що варто не забувати молодим людям: найважливішим є живий контакт між людьми. Техніка ніколи не зможе цього замінити. Живе спілкування у багато разів перевищує віртуальне. А в соціальній мережі, як і в житті - «усе мені можна, та не все приносить мені користь» (1 Кор 6, 12).

Отець Андрій Пеканець, «Українська Ластівка», 2012, № 3-4

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на вересень 2020
Загальний намір – шанування ресурсів планети. 
Молімося, щоби ресурси планети не розграбовували, а поділяли справедливо і шанобливо.
   

Слово Боже  

Просiть - i буде вам дано, шукайте - i знайдете, стукайте - i вiдчинять вам
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці