П'ятниця, 16 травня 2014 15:10

“Ювілейний рік 200-річчя- це час особливого благословення для Буковини”, – єпископ Леон Малий

Великодня проповідь єпископа помічника Леона Малого, м. Чернівці 

Шановний ксьондзе настоятелю Марку, дорогий ксьондзе Андрію, дорогі сестри монахині, парафіяни, паломники та гості цього міста, дорогі буковинці.

Марія Магдалина та інша Марія були вибрані серед багатьох інших людей. Їм ангел Господній першим сповістив про воскресіння Ісуса з мертвих.Цієї ночі і ми всі стали тими вибраними, котрі проголошують усім народам, що Христос воскрес.

Chrystus Pan zmartwychwstał! Христос воскрес! Christos a înviat!

У цьому році Пасху святкуємо всі разом, католики разом з православною Церквою. Коли Христос зустрічає жінок, каже до них: ,, Радійте!"

У цьому році, незважаючи на пригнічену ситуацію в Україні, люд Божий на Буковині, у Чернівцях має нагоду до радості. Слова папи Франциска з його апостольської адгортації "Радість Євангелія", безпосередньо відносяться до нас: ,,не ховайтеся від воскреслого Христа, ніколи не вважайте себе за померлих, не залежно від оточуючих вас подій. Ніщо не є більшим від Його життя, яке дозволяє нам йти вперед!"

Отже, радість у цьому році у Чернівцях є також з приводу святкування 200- річчя від моменту освячення костелу у 1814 році. В 1914 році, у 100 – річну річницю, стараннями світлої пам'яті кс.Юзефа Шмідта, була добудована вівтарна частина костелу, піднесена на три сходинки від рівня головної нави. І ось у другому сторіччі, дай Бог, щоб костел був піднесений до належного йому особливого титулу, титулу Малої базиліки. Усі ми будемо радіти з цього приводу.

З 11 – 18 травня у цьому костелі відбудуться святі Місії. Це дуже велика подія у духовному вимірі. А вже у липні ви будете святкувати ювілейну річницю. Звичайно, що не обійдеться без важкої праці у підготовці до цієї урочистості, але тим більша буде радість з цього приводу. Сьогодні ми радіємо, що цей ювілейний костел вже забезпечений добрим дахом. Нехай Господь благословить тобі, кс.Марку, за твою турботу про цю святиню.

Цей Ювілейний рік – рік особливого благословення для Буковини.

Ювілей відноситься не тільки до будівлі, бо костел - це не тільки чудова архітектурна споруда, а перед усім згромадження вірних на святій Месі.

Ювілей – це наша молитва, наша сповідь, стан нашої душі, а також наша участь у Євхаристії, наша турбота, щоб діти приступили до Першого Причастя, наше святкування кожної неділі, як Пасхи. Бажаю вам, щоб кожної неділі у цьому костелі було стільки людей, як сьогодні. У цьому немає нічого надзвичайного, просто кожну неділю маємо святкувати, як Пасху, бо кожна неділя - це день Воскресіння Господнього.

Тому цей Ювілей – це Ювілей кожного з нас, це – Ювілей віри. Не філософії, теорії, медитації, а віри. Віра – це життя, занурене у Воскреслому Христі. Не випадково перші християни порівнювали своє життя до риби, котра тільки тоді, коли занурена у воді, живе у повній радості. Але що це за життя риби без води: вона ще живе, хапає повітря зябрами, б'є хвостом, але це вже не життя у повноті радості.

Нам потрібно бути, як ті риби, що занурені у воді, бути зануреними у Христа, єднатися з Ним у святій Месі. Можливо хтось буває у цьому костелі лише на Пасху, один раз до року. Можливо вважає, що його життя занадто складне, що священик може не бажає вислухати його поламану історію життя. У дійсності це зовсім не так. Нехай слова папи Франциска надихнуть вас більшою відвагою: "Церква – це батьківській дім, де є місце для кожного з його нелегким життям". Свято Пасхи – це найкраща нагода відкритися на радість Воскресіння Христа, відновити втрачену згоду у родині, нести радість Господнього Воскресіння у середовища нашого життя.

Нехай Воскреслий Господь обдарує вас дарами Духа Святого, щоб ви були людьми, що несуть новину про радість Спасіння і воскресіння нашого тіла з мертвих до вічного життя, кожній людині.

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на вересень 2020
Загальний намір – шанування ресурсів планети. 
Молімося, щоби ресурси планети не розграбовували, а поділяли справедливо і шанобливо.
   

Слово Боже  

Отче, вдпусти їм, бо не знають, що чинять вони
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці