Вівторок, 27 травня 2014 15:24

"Вирішив бути, як отець Венанти – францисканцем", - отець Славомір Зелінський з ордену конвентуальних францисканців

З 11-18 травня цього року ми переживали в нашій парафії час Святих Місій, які проголошував отець Славомір Зелінський, з ордену конвентуальних францисканців. Випала така можливість коротко поспілкуватися з отцем. Ось результат нашої праці.

Редакція: Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, звідки Ви родом?

Отець Славомір: Родом я з Підкарпаття, Польща, з села Жепеджь. Там проживає ще моя мама і брат.

Р.: Яка була Ваша дитяча мрія? Ким Ви мріяли стати в майбутньому?

Отець Славомір: Так, як і кожна дитина хотів бути міліціонером, солдатом, залізничником, ну і на сам кінець священиком.

Р.: Що Вас спонукало вибрати саме шлях місіонера?

Отець Славомір: Це не я вибрав. Це вибрав Христос. Я тільки сказав Йому, нехай так буде, якщо Ти так хочеш. Я вступив до ордену францисканців. Одразу не думав, що буду місіонером, це прийшло до мене пізніше і сталося саме по собі. Після священичих свячень мені сказали, що треба їхати на місії, на реколекції. І так сталося, я поїхав.

Р.: Хто допоміг Вам стати на шлях священства?

Отець Славомір: Був один священик, який давно помер у річницю мого дня народження. Він помер коли йому було 78 років, а мені на той час виповнилося 10 років. Це був мій колишній настоятель. Його звали отець Станіслав. Я собі так подумав, його не має, а хтось повинен бути. На думку мені не приходило, що це буду я. Просто думав, що хтось мусить бути. Пізніше я дізнався і люди мені сказали, що він молився про покликання для мене. З часом, коли почав відкривати для себе дорогу священства, вернувся в спогади і пригадав, що отець молився про моє покликання. Це була перша людина, яка сприяла, щоб я став на цей шлях. А друга людина зробила багато, щоб я вступив в монастир до ордену францисканців, і це не був святий Франциск, а це був слуга божий отець Венанте Катажинєц, який похований на Кальварії Пацлавській, біля Перемишля, де знаходиться наш монастир францисканців. Я прочитав книжку про його життя і подумав, що можу бути таким, як він. Він помер дуже молодим. Був другом святого отця Максиміліана Кольбе, який теж рано помер. І так після прочитаної книги вирішив бути, як отець Венанте – францисканцем. Моє покликання було звичайне, не було ангела з небес, який об'явився, не було розчарованого кохання, чи дівчини, яка мене кинула. У мені просто народилася думка, що я хочу бути священиком.

Р.: В якому році у Вас були священичі свячення?

Отець Славомір: В 1992 році, вже 22 роки як я є священиком. Свячення дияконату та священичі свячення я отримав з рук слуги божого єпископа Рафала Керницького, який служив у Львові. Він також був францисканцем.

Р.: Чим Ви займаєтеся на сьогоднішній день? На якій парафії Ви працюєте?

Отець Славомір: Парафії я не маю. Працюю у Митрополичій Курії, Директором Відділу Загального Душпастирства у Львівській Архідієцезії, також я є постулятором процесу беатифікації отця єпископа Рафала Керницького.

Р.: Що Вам найбільше сподобалося при відвідинах нашого міста?

Отець Славомір: Суттєвої різниці не бачу, так як Чернівці, на мій погляд, дуже схожі за архітектурою та стилем до Кракова, де я колись працював, і до Львова, де зараз працюю. У місті гарна архітектура та будинки у австро-угорському стилі.

Р.: Що вразило у нас на парафії?

Отець Славомір: Ваша парафія для мене звичайна. Але тішить, що вона є "жива", тобто та, яка має перспективу в майбутньому. Маєте багато молитовних груп та спільнот, це є дуже важливо, бо розвиваєте та практикуєте свою духовність. Дуже добре, що маєте багато молоді та дітей, які приходять до костелу, що через 10 – 20 років, як хтось помре, то буде заміна.

Р.: Що б Ви хотіли побажати нашій парафії?

Отець Славомір: Насамперед, бажаю вам мати в серці Ісуса. Завжди пам'ятати, що потрібно йти дорогою любові, а любов'ю є сам Бог. Завжди, як будете мати проблеми чи негаразди, чи буде вам радісно чи сумно завжди прибігайте до Христа. Цього року переживаєте дуже чудовий та великий ювілей 200-річчя вашого храму. Бажаю вам настільки скріпитися та пережити цей час духовно, щоб вам вистачило це ще на наступні 200 років і далі... З Богом!

Підготувала Юлія НЕМЧУК

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на листопад 2019
За Близький Схід, де різні релігійні спільноти поділяють спільний життєвий простір, щоб серед них запанував дух діалогу, зустрічі та примирення
   

Слово Боже  

Не гнiвайся на свого ближнього. Зо своїм супротивником швидко мирися
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці