Середа, 25 червня 2014 09:50

Диво в Чернівцях: Жінка повернулася до життя після піврічної коми

Тепер жінка заново вчиться ходити і мріє взяти на руки донечку. Після невдалого кесарського розтину чернівчанка Жанна Кавчук впала у кому на півроку. Лікарі давали невтішні прогнози: якщо і повернеться до свідомості, стане «рослиною», але найвірогідніше – доведеться відключати від апаратів. Та на допомогу прийшли польські лікарі. Вони дали спеціальні уроки з реабілітації онлайн. І сталося чудо: жінка повернулася до життя! При чому в неї повністю відновилася пам'ять і мова. Нині Жанна вчиться заново ходити і не може дочекатися, коли нарешті вдасться взяти на руки свою малесеньку донечку.

24 вересня минулого року стало для родини Кавчуків днем великої радості і такого ж непомірного горя. На світ з'явилася довгоочікувана Ангеліночка. А її мама так і не прокинулася після тривалої операції.

- У нас з дружиною є 18-річна донечка. Але дуже хотілося мати двох дітей. Тож коли Жанні було 39 років, вона завагітніла вдруге. Ми були щасливі, з нетерпінням чекали появи на світ крихітки. До того ж, нічого не віщувало біди: вагітність пройшла цілком нормально. Більше того: моя жінка настільки гарна і молода, що лікарі не могли повірити в те, що їй незабаром виповниться 40, - розповідає Юрій Кавчук, чоловік Жанни. – Проте пологів дружина чомусь дуже боялася. Наче передчувала біду.

Під час кесарського розтину у Жанни зупинилося серце. Реаніматологи «завели» його, однак поки тривали реанімаційні заходи мозок жінки не отримував достатньо кисню. Через це молода мати, не побачивши свою новонароджену донечку, впала у кому.

- Вона була підключена до багатьох трубочок та апаратів, завдяки яким вдалося підтримувати життєдіяльність. А лікарі розводили руками, мовляв: «Усе в руках Бога, але ви повинні готуватися до найгіршого...», - продовжує Юрій. – Виховання Ангеліночки повністю взяла на себе старша дочка. Я ж розривався між дітьми і лікарнею. Майже кожного дня заходив до костелу, куди завжди ходили разом із Жанною, аби попросити Бога про порятунок. Після молитви часто разом з дівчатками приходили до дружини в лікарню. Просто сідали біля неї і розповідали про все: як росте Ангеліночка, що їсть, кому посміхається... Не раз бачив, як медсестри, дивлячись на нас, витирали сльози, мовляв: вже нічого не змінити. Та я твердо вірив, що одного дня Жанна відкриє очі, і ми знову заживемо звичним життям.

Несподівано до Чернівецького костелу Воздвиження Всечесного Хреста приїхав священик Генріх Блащик з Польщі. Диякон місцевої парафії отець Ґжегош розповів йому історію Жанни Кавчук. Отець Генріх відвідав жінку в лікарні, а потім подзвонив з Польщі і повідомив, що знайшов професора, який готовий взятися за її лікування.

- Через буремні події в Україні професор Ян Талер не зміг приїхати до Чернівців. Тому попросив родину записати на відео те, як Жанна реагує на зовнішні подразники: дотик, смак, запах, звук тощо, - розповідає Андрій Пеканець, вікарій Парафії Воздвиження Всечесного Хреста у Чернівцях. – Диякон Ґжегош відвіз до Польщі відео та історію хвороби. Переглянувши все це, польські лікарі розробили комплекс вправ і записали «відеоуроки», які мають допомогти Жанні вийти з коми і стабілізувати стан, щоби в подальшому доставити її у польську клініку.

Чернівецькі лікарі не суперечили польській реабілітації, однак, якщо вони категорично забороняли будь-який рух хворої, то поляки навпаки розробили методику, за якою протягом восьми-десяти годин на день жінці безперестанно потрібно було робити масаж кожного сантиметра тіла, аби стимулювати м'язи та змусити працювати всі рецептори. На допомогу прийшли родичі, друзі, члени спільноти, до якої належать Кавчуки. Встановили погодинне чергування, аби ані на секунду не залишати жінку без руху.

- Через два тижні таких регулярних вправ Жанна розплющила очі та почала самостійно дихати, - продовжує отець Андрій. – І хоча говорила дуже повільно, проте одразу стало зрозуміло, що вона все пам'ятає, знає, що відбувається, логічно вибудовує речення. Жанна одразу захотіла побачити донечку, якій вже було півроку, а потім попросила посповідатися. Сказала, що іноді чула безнадійні розмови лікарів, і від цього їй було дуже страшно.

На початку квітня Жанна з чоловіком поїхали на лікування та реабілітацію у клініку міста Ольштин.

- Коли ми виїжджали до Польщі, Жанна взагалі не могла самостійно рухатися, а сидіти їй вдавалося не більше 20 секунд. Нині вона вже потихеньку ходить, спираючись на ходунки, - розповідає Юрій Кавчук. – А ще мене вражає ставлення медперсоналу: якщо у чернівецьких лікарнях медсестра приходить взяти аналіз крові чи поставити укол з хронічно незадоволеним виразом обличчя, нарікаючи на малу зарплатню і жебрацьке життя, то у Польщі майже всі медсестри працюють на двох-трьох роботах, втомлюються, але попри це завжди привітно посміхаються і знаходять слова підтримки.

Один день у лікарні сім'ї Кавчук обходиться у 1200 гривень. Грошей обмаль, бо Юрій перебуває у декретній відпустці і більшість часу проводить у лікарні з дружиною. На маленьку Ангеліну отримує всього тисячу гривень на місяць. Ще тисяча – пенсія дружини по інвалідності. Тож чи потягнуть подальше лікування – не знають. Нині із Жанною працюють реабілітологи, неврологи, логопеди та психіатри. Жінка дуже старається, аби якомога швидше відновити сили і повернутися додому.

- Те, що сталося з Жанною – справжнє диво. Лікарі, які скептично спостерігали за нашими стараннями і боротьбою, казали, що її врятувала сила віри. Мабуть, так воно і є, - міркує отець Андрій. – Якщо ми довіряємо Богу, молимося до нього з надією на порятунок, - диво стається. Гадаю, небесним благословенням була і поява небайдужого польського священика, і віра чоловіка в одужання, і допомога усіх небайдужих цій сім'ї. Господь через добрих людей дарував Жанні порятунок.

Ольга КАМСЬКА-ОПОЛОНИК, «Експрес», 19 червня 2014 року

Номер рахунку у ПриватБанку, на який можна переказувати кошти для порятунку Жанни Кавчук: 4149 4978 0487 6557 – Кавчук Юрій Дмитрович

Контактний телефон Юрія Кавчука, чоловіка Жанни:

050 618 84 91
097 965 56 29

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (eng)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на травень 2020
Наміри Святішого Отця для Апостольства на травень: За дияконів – молімося, щоб диякони були вірні служінню Слова і вбогим, а також живим знаком Божої любові для цілої Церкви
   

Слово Боже  

Хто не зi Мною, той супроти Мене, i хто не збирає зi Мною, той розкидає
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці