Четвер, 23 жовтня 2014 22:10

Кc. Марек Гулик: ”Для визначення християнства не треба багато мудрості і філософії, бо все просто – це любов, віра та взаємодопомога”

Кс. Марек Гулик родом з м. Самбір, Львівської області. Там зростав і закінчив школу. У шкільні роки займався спортом, два роки був капітаном обласної баскетбольної команди, але отримавши двічі травму ноги, залишив лави професійного спорту. Та це не заважає вікарію і сьогодні займатись активним способом життя: плавання, рибалка, баскетбол, катання на лижах.

У шкільні роки полюбляв географію і зараз цим цікавиться, тому що його приваблюють нові традиції, нові міста, країни, нові люди. Вікарій об'їздив майже всю Європу і не тільки. Також, був у Мексиці, а саме в Мехіко-Сіті, де знаходиться найбільший санктуарій Матері Божої з Гваделупи.

Сам священник походить з польсько-української родини католицького віросповідання. З малку любив спостерігати за роботою священиків, завжди прагнув допомогти: висповідати людину, відправити Святу Месу, але без освіти і священичих свячень це неможливо було зробити. Вікарій відчув себе потрібним. Батьки і друзі казали, що підтримають його у будь-якому випадку.

У 2000 році вступає до вищої духовної семінарії у Брюховичах. Під час навчання було безліч цікавих історій. Деякими з них кс. Марек поділився: "У 2001 році, св. Йоан Павло ІІ відвідав Україну і завітав до нас у семінарію, в Брюховичах. В той день я мав чергування на першому поверсі, де був обід. Я бачив його зблизька, навіть фотокартку маю з ним, але боявся до нього доторкнутися, бо відчував себе грішником. Його очі, посмішка, рухи, розмова випромінювали святість".

І ще одна історія про те, як кс. Марек припинив вірити в удачу: "На першому курсі мав екзамен з філософії, де було 30 білетів, але я вивчив лише 29 і попався той один, який я навіть не читав. Після цього я не вірю в те, що "повезе". Усього треба добиватися самому таз Божою поміччю".

Після священичих свячень, які відбулися 5 травня 2007 року, з рук кардинала Мар'яна Яворського, отець мріяв піти працювати на парафію, але через місяць йому повідомили, що буде навчатись. І наш вікарій вирушає у подорож. Спочатку у Папський університет Наварра, місто Памплона, Іспанія. Паралельно працює на парафії, яка складається з 10000 осіб. Також, він працює капеланом у Іспанський обласній лікарні, де мав нічні чергування. Зустрічався з молодими хлопцями після аварій, дівчатами після важких пологів, дітьми, пенсіонерами і тими, котрі потребували таїнства сповіді, єлеопомазання та молитви. Найчастіше це були пацієнти, котрі вмирали. Вікарій до останньої хвилини був поруч з ними.

Після року навчання в Іспанії, його переводять вчитися у Рим, Італія, де він вчився 2 роки.

Після сонячних країн священика перевели в Україну, м. Тернопіль. Кс. Марек відправляв там Святу Месу англійською мовою, яка набрала популярності. Далі він вирушає у села, де вподобав спокійне і тихе життя, та простих людей.

Вікарій заохочує молитися за тих, хто навчається у семінарії таперебуває у монастирі, адже навчання є нелегким, бо щодня й щоночі молода людина думає: "Чи дійсно, то мій шлях?" Треба допомагати їм молитвою, бо саме у молитві, можна розпізнати своє покликання.

На останок кс. Марек бажає миру Україні, Божого благословення для всіх та щоб парафія розвивалась і між нами була хороша співпраця. Також, наголошує, що відкритий на людські потреби: вислухати, поговорити, допомогти. Запевняє, що про кожного пам'ятає в молитві, адже християнську віру врятує лише молитва і "любов до ближнього, як до самого себе". Кс. Марек каже: "Ми не можемо бути егоїстами, маємо цікавитись тим, що коїться навколо нас. Для визначення християнства не треба багато мудрості і філософії, бо все просто – це любов, віра та взаємодопомога".

Підготувала Єлизавета ЧАГЛЕЙ

Парафіяльна газета "Промінчик" №7(57)

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на листопад 2019
За Близький Схід, де різні релігійні спільноти поділяють спільний життєвий простір, щоб серед них запанував дух діалогу, зустрічі та примирення
   

Слово Боже  

Жниво справдi велике, та робiтникiв мало, тож благайте господаря жнива, щоб на жниво своє вiн робiтникiв вислав
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці