Четвер, 23 жовтня 2014 22:10

Кc. Марек Гулик: ”Для визначення християнства не треба багато мудрості і філософії, бо все просто – це любов, віра та взаємодопомога”

Кс. Марек Гулик родом з м. Самбір, Львівської області. Там зростав і закінчив школу. У шкільні роки займався спортом, два роки був капітаном обласної баскетбольної команди, але отримавши двічі травму ноги, залишив лави професійного спорту. Та це не заважає вікарію і сьогодні займатись активним способом життя: плавання, рибалка, баскетбол, катання на лижах.

У шкільні роки полюбляв географію і зараз цим цікавиться, тому що його приваблюють нові традиції, нові міста, країни, нові люди. Вікарій об'їздив майже всю Європу і не тільки. Також, був у Мексиці, а саме в Мехіко-Сіті, де знаходиться найбільший санктуарій Матері Божої з Гваделупи.

Сам священник походить з польсько-української родини католицького віросповідання. З малку любив спостерігати за роботою священиків, завжди прагнув допомогти: висповідати людину, відправити Святу Месу, але без освіти і священичих свячень це неможливо було зробити. Вікарій відчув себе потрібним. Батьки і друзі казали, що підтримають його у будь-якому випадку.

У 2000 році вступає до вищої духовної семінарії у Брюховичах. Під час навчання було безліч цікавих історій. Деякими з них кс. Марек поділився: "У 2001 році, св. Йоан Павло ІІ відвідав Україну і завітав до нас у семінарію, в Брюховичах. В той день я мав чергування на першому поверсі, де був обід. Я бачив його зблизька, навіть фотокартку маю з ним, але боявся до нього доторкнутися, бо відчував себе грішником. Його очі, посмішка, рухи, розмова випромінювали святість".

І ще одна історія про те, як кс. Марек припинив вірити в удачу: "На першому курсі мав екзамен з філософії, де було 30 білетів, але я вивчив лише 29 і попався той один, який я навіть не читав. Після цього я не вірю в те, що "повезе". Усього треба добиватися самому таз Божою поміччю".

Після священичих свячень, які відбулися 5 травня 2007 року, з рук кардинала Мар'яна Яворського, отець мріяв піти працювати на парафію, але через місяць йому повідомили, що буде навчатись. І наш вікарій вирушає у подорож. Спочатку у Папський університет Наварра, місто Памплона, Іспанія. Паралельно працює на парафії, яка складається з 10000 осіб. Також, він працює капеланом у Іспанський обласній лікарні, де мав нічні чергування. Зустрічався з молодими хлопцями після аварій, дівчатами після важких пологів, дітьми, пенсіонерами і тими, котрі потребували таїнства сповіді, єлеопомазання та молитви. Найчастіше це були пацієнти, котрі вмирали. Вікарій до останньої хвилини був поруч з ними.

Після року навчання в Іспанії, його переводять вчитися у Рим, Італія, де він вчився 2 роки.

Після сонячних країн священика перевели в Україну, м. Тернопіль. Кс. Марек відправляв там Святу Месу англійською мовою, яка набрала популярності. Далі він вирушає у села, де вподобав спокійне і тихе життя, та простих людей.

Вікарій заохочує молитися за тих, хто навчається у семінарії таперебуває у монастирі, адже навчання є нелегким, бо щодня й щоночі молода людина думає: "Чи дійсно, то мій шлях?" Треба допомагати їм молитвою, бо саме у молитві, можна розпізнати своє покликання.

На останок кс. Марек бажає миру Україні, Божого благословення для всіх та щоб парафія розвивалась і між нами була хороша співпраця. Також, наголошує, що відкритий на людські потреби: вислухати, поговорити, допомогти. Запевняє, що про кожного пам'ятає в молитві, адже християнську віру врятує лише молитва і "любов до ближнього, як до самого себе". Кс. Марек каже: "Ми не можемо бути егоїстами, маємо цікавитись тим, що коїться навколо нас. Для визначення християнства не треба багато мудрості і філософії, бо все просто – це любов, віра та взаємодопомога".

Підготувала Єлизавета ЧАГЛЕЙ

Парафіяльна газета "Промінчик" №7(57)

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на вересень 2020
Загальний намір – шанування ресурсів планети. 
Молімося, щоби ресурси планети не розграбовували, а поділяли справедливо і шанобливо.
   

Слово Боже  

Послухайте та розумiйте. Не те, що входить до уст, людину сквернить, але те, шо виходить iз уст, те людину сквернить... Бо з серця виходять лихi думки, душогубства, лерелюби, розпуста, крадiж, неправдивi засвiдчення, богозневага
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці