Версія для друку
Понеділок, 26 жовтня 2015 02:58

“Хочу добре робите те, що робили мої попередники”

Редакція: Розкажіть будь ласка коротко про себе, коли та де Ви народились, звідки родом?

Кс. Андрій Безкоровайний.: Народився я в с. Вороняки, Львівської області, 30 липня 1984 року, у звичайній католицькій родині. Маю ще молодшого брата та сестру.

Р.: Після школи одразу пішли до семінарій чи ще десь навчались?

Кс. А.: По закінченню одинадцяти класів, вступив до Тернопільської академії народного господарства, на факультет менеджменту на заочну форму навчання. Ще навчаючись в школі роздумував про навчання у семінарії, але мав певні сумніви. Тому, пішов вчитися, щоб переконатись чи дійсно маю вчитись чи вступити у семінарію. Студентське життя було бурхливим, веселим, цікавим, але бажання йти до семінарії не відійшло. Провчившись рік забрав документи та вступив до Львівської Вищої Духовної Семінарії у Брюховичах.

Р.: В якому році вступили?

Кс. А.: В 2002 році подав документи до семінарії, а у 2009 році закінчив. В той рік коли вступав до семінарії влітку йшов в паломництво до Матері Божої Бердичівської, з наміром остаточно прийняти рішення, щоб Бог дав зрозуміти, чи дійсно духовне життя є моїм покликанням. Коли йшли в паломництві, то мали перерви на відпочинок. В один день була сильна спека і кожен шукав місце в затінку для відпочинку і я приляг собі під дерево, закрив очі та відпочивав. І в певний момент відчув, що щось сильно вдарило мене по голові, аж в очах потемніло. Коли відкрив очі, то побачив що то впав на мене хрест з яким йдуть паломники. Одна бабця, яка сиділа поряд і це бачила, сказала: "Ой, мабуть, синку, в монастир підеш!" Роздуми та сумніви зникли.

Р.: Чи відчували раніше що маєте бути священиком.

Кс. А.: Таке бажання я відчув давно. В нас на парафії працювали отці і їхнє служіння було певним заохоченням, мотивацією для мене, щоб піти цим життєвим шляхом.

Р.: По закінченню навчання в семінарію, як далі склалося Ваше душпастирське життя?

Кс. А.: Після навчання в семінарії свою душпастирську працю продовжив у м. Стрию, Львівської обл., пропрацював два роки, а потім пішов на навчання до Любліна, у Польщу, в університет теології та богослов'я в напрямку гомілетики.

Р.: Що означає "гомілетика"?

Кс. А.: Гомілетика походить від слова "гомілія", що означає проповідь, яку говорить священик під час Святої Меси. Вона опирається на фрагменті з Євангелії, яку читає священик.

Р.: Після навчання у Польщі Ви одразу приїхали в Чернівці?

Кс. А.: Вже два місяці я на парафії, багато нових вражень. Душе задоволений, що єпископ направив мене в таку спільноту, яка є живою, активною, де є діти і молодь. За чотири роки навчання трохи засумував за такою душпастирською роботою.

Р.: Що Ви будете намагатись зробити в парафії?

Кс. А.: Скажу так, хочу добре робите те, що робили мої попередники. Прийшовши на парафію настоятель ознайомив мене з обов'язками помічника. Протягом часу моєї душпастирської праці в Чернівцях, надіюсь будуть виникати нові ідеї та я буду намагатись їх реалізувати. Наприклад, з міністрантами робимо день зосередження, це не є чимось новим, такі дні того року робив і кс. Марек Гулик.

Р.: Як проводите вільний час?

Кс. А.: Зимою люблю кататись на лижах, а влітку на велосипеді. Будучи на навчанні в Польщі сідав на ровер і за 30 хв вже був за містом, де була гарна погода і можна було відпочити думками та набратись нових сил, зняти напругу з себе. Дуже люблю гори, в любий момент, якщо виходить можу зібратись і поїхати.

Р.: Що побажаєте нашим читачам та прихожанам?

Кс. А.: Бажаю всім не зупинятись на своєму духовному розвитку, бути активними в поглибленні віри та в подальшому творити і розвивати нашу спільноту.

Підготувала Єлизавета ЧАГЛЕЙ

Парафіяльна газета "Промінчик" № 5 (64)