Вівторок, 08 грудня 2015 23:14

Благодійна аптечка

В ці нелегкі часи для нашої країни,коли в результаті військових дій на сході України зруйновано не тільки житло й інфраструктура регіону, але навіть немає елементарних умов для життя та засобів існування. Це все створило умови для місцевих жителів,які змушені покидати рідні домівки і шукати порятунку в центральних і західних областях України. Проблема переселенців і біженців особливо гостра для нашої держави. Десятки тисяч незахищених людей похилого вік,інвалідів,багатодітних родин, опинились в дуже скрутних матеріальних умовах,а тих мізерних коштів які виділяє наша держава ,яка знаходиться в стані так званої гібридної не об'явленої війни з російським хижаком , явно не вистачає навіть на елементарні побутові речі. Тому знов на допомогу цим людям відгукнулись волонтерські і громадські організації,релігійні громади ,підприємці,доброзичливі громадяни. Враховуючи складність ситуації в якій опиналась наша держава і її громадяни 2 грудня2015 року відбулась благодійна акція за сприяння Міністерства Соціальної політики, Асоціації виробників ліків вУкраїні та Міжнародного фонду сприяння розвитку медицини. Координатором благодійної програми в Чернівецькій області виступила Громадська організація «Родина Кольпінга» м.Чернівців за підтримки Громадської організації «Волонтери Буковини». Акцію під назвою «Благодійна Аптечка» провели в офісному центрі ГО «Родина Кольпінга», в приміщенні університету третього віку за адресою вул. Т. Шевченка б.28/202.

Для 25 родин переселенців з Східних регіонів було виділено 25 аптечок укомплектованих медичними і гігієнічними засобами першої необхідності. Акція проводилась в режимі«он-лайн» . На зв'язку був голова Міжнародного фонду сприяння розвитку медицини в м.Києві Олег Овечко. Під час передачі була змога задавати питання і отримувати відповіді. Громадська організація « Родина Кольпінга»,яка діє при Римо-Католицькій Базиліці «Воздвиження Всечесного Хреста» . В акції також прийняли участь священик парафії о. Андрій Безкоровайний, представники громадських організацій та преси, референт ГО «Справа Кольпінга в Україні» Ігор Гуцол, представник ГО «Волонтери Буковини» Тамара Леханіна.

Перед початком акції священик о. Андрій Безкоровайний провів спільну молитву і поблагословив всіх учасників. З вступним словом перед присутніми виступив голова Чернівецької ГО «Родина Кольпінга» Людвік Маркуляк. В своєму короткому виступі він поінформував присутніх про мету даного заходу та його організаторів . Також була подана інформація про ГО «Родина Кольпінга», її роботу і мету, та подальші плани в допомозі нашим громадянам, у виступі було висвітлено і роботу Університету третього віку, який успішно функціонує при Чернівецькій Родині Кольпінга – вже третій рік під керівництвом Валентини Проскурняк . Присутні учасники отримали запрошення стати слухачами Університету і прийняти активну участь в його роботі. Всі лекції проводяться майже безкоштовно. Самоуряд Університету проводить заходи пов'язані з наданням безкоштовної можливості відвідування вистав в Чернівецькому драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської, та видає безкоштовні абонементи на відвідування концертів в Чернівецькій обласній філармонії. Під час акції присутнім вручили набір ліків, частували печивом, а місцевий поет-аматор Мічислав Зубжицький прочитав декілька своїх віршів. З великою подякою за допомогу і піклування виступили присутні учасники акції. Від волонтерів Буковини з словами подяки виступила волонтерка Тамара Леханіна. З досить цікавою пропозицією, яку планує пан Олег Овечко з Києва, розробляється програма проведення акції по повному медичному, безкоштовному обстежені соціально незахищених громадян в нашій області висококваліфікованими лікарями на новітньому медичному обладнані. Від нас вимагається знайти відповідне приміщення.

А загалом в залі склалась тепла сімейна атмосфера, яка вийшла досить скоро за рамки казенного офіціозу. Приємним і душевним був виступ священика о. Андрія Безкоровайного. «Душевна теплота,щирість,безкорисливість, взаєморозуміння,готовність допомогти ближньому» - ось основні чесноти християнського вчення,бо той хто дає і ділиться, отримує значно більше ніж той, хто отримує,ось ці слова стали основними у виступі священика о. Андрія. Нові знайомства ,зустрічі з цікавими людьми, взаємоповага та готовність прийти на допомогу у біді,ось що об'єднує людей, формує націю і народ.

Мічислав Зубжицький
2 грудня 2015р.

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на листопад 2019
За Близький Схід, де різні релігійні спільноти поділяють спільний життєвий простір, щоб серед них запанував дух діалогу, зустрічі та примирення
   

Слово Боже  

Просiть - i буде вам дано, шукайте - i знайдете, стукайте - i вiдчинять вам
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці