Середа, 10 лютого 2016 12:25

Час подбати про свою душу

Розпочинаючи період Великого Посту варто запитати себе: яке він має значення для християн і як маємо його пережити? В Попільну Середу кожен з нас підчас святої меси стане навколішки й священик посипаючи його голову попелом промовить такі слова: «Пам'ятай, що ти є порохом і в порох обернешся» (пор. Бут 3, 19). Ця фраза пригадує нам дуже важливу істину, що Господь створив людське тіло з пилу й нажаль після смерті – внаслідок різноманітних природніх явищ – наше тіло знову перейде в стан пилу. Показовим прикладом для нас є дуже популярна, сьогодні на заході кремація тіл померлих, внаслідок якої тілесні останки людини можна запросто помістити в невелику посудину.

Виникає питання: для чого тоді іноді людина на протязі свого життя приділяє стільки часу, щоб омолодити, облагородити й удосконалити своє тіло, якщо незважаючи на ці заходи воно все одно буде піддане руйнації. Сьогодні ми можемо побачити цілі бізнес імперії, прибутки яких базуються на невпинному бажанні численних жінок та чоловіків мати ефектне та яскраве тіло. Це очевидно, що жодним чином ми не можемо занедбувати свого тіла і слід завжди піклуватися про його здоров'я. Але з іншого боку, тіло не може займати першого місця на п'єдесталі наших життєвих пріоритетів.

Кожен християнин знає, що людська природа складається не лише з тіла, але створюючи цей світ, Господь в кожного з нас вдихнув також душу. Про яку іноді ми маємо властивість забувати. Отож час Великого Посту є для нас чудовою нагодою для того, щоб подбати про свою душу й суттєво її «омолодити». Для цього Церква дає нам відповідні знаряддя це: піст, милостиня та молитва.

Як ефективно використовувати ці знаряддя «омолодження» нашої душі підказує нам Ісус в Євангелії від Матея. «Коли даєш милостиню нехай ліва твоя рука не знає, що робить твоя права, щоб твоя милостиня була таємна і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі» (Мт 6, 3-4). Добрі вчинки які робимо напоказ є для нас першими симптомами, котрі призводять до жахливого душевного захворювання, що зветься – егоїзмом та марнославством. Тому вміння допомагати, коли цього не бачать інші і коли ми не впевнені що нам навіть за це подякують є прекрасним лікарством проти егоїстичної недуги.

«Коли молишся, увійди в свою кімнату, зачини за собою двері й молись» (Мт 6, 6). Цією кімнатою є наше власне серце. Наше серце це осередок наших прагнень, це наше справжнє «я», це те місце, де кожен з нас є самим собою, де перебуваємо як в дома. «Увійти в цю кімнату», означає відчути свої справжні прагнення і розповісти про них Отцеві. «Закрити двері», означає відмежувати своє серце від світської суєти, від зовнішнього гамору, для того щоб в тиші своїх думок почути голос Бога. Інакше кажучи молитися це дозволити собі бути собою в присутності Бога.

На кінець Ісус каже: «Коли ж ви постите не будьте сумні, як лицеміри» (Мт 6, 16). Господь звертає нашу увагу на те, що піст лицеміра має на меті здобути хорошу славу та визнання у суспільстві. Однак справжнє призначення посту полягає в тому, що людина ставить собі певні обмеження в тих сферах життя, де межу вже давно перейдено. Це наша надмірна прив'язаність до їжі, до «соцмереж», до телефонів, до перегляду телебачення, тощо... Обмеження які встановлюємо собі в цих сферах можуть нам допомогти наново поставити Бога на перше місце у своєму житті.

Отож піст, молитва і милостиня – це ліки які прописує нам Ісус для «омолодження» нашої душі. Великий Піст – це курс лікування, який може суттєво покращити наш внутрішній світ, і що найважливіше – може допомогти налагодити особисті стосунки з Господом.

о. Андрій Безкоровайний

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на вересень 2020
Загальний намір – шанування ресурсів планети. 
Молімося, щоби ресурси планети не розграбовували, а поділяли справедливо і шанобливо.
   

Слово Боже  

Хто вiрний у найменшому, - i в великому вiрний; i хто несправедливий у найменшому, - i в великому несправедливий
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці