Версія для друку
Неділя, 12 червня 2016 20:34

Чи так далеко війна

Перша неділя літнього місяця червня, червня 2016 року. Літній недільний ранок ніс тишу, спокій. В церквах і костелах закінчувались ранкові служби і меси. Не вірилось, що десь на Сході нашої країни продовжуються бойові сутички і збройні провокації. Ллється кров, гинуть люди, руйнуються будинки, знищується інфраструктура східних регіонів України. Перемир'я, Мінські угоди, переговори на всіх рівнях, економічні санкції проти Росії і сепаратистів,-а результат нульовий Ніякого припинення вогню російські бандити не дотримуються. Біженці, поранені та вбиті, розбиті домівки. Потік інформації з телеекранів, Інтернету, розповідь очевидців, свідчать до миру ще дуже далеко. Дещо дивна і незрозуміла позиція керівництва нашої держави, представників Євросоюзу, Сполучених Штатів Америки, а їх політика умиротворення агресора вмовляннями і обіцянками нічого, крім нових жертв і подальшого роздування полум'я війни нічого не приносять.

Світова практика вже не раз довела, що агресор розуміє тільки силу і рішучість всіх демократичних країн. Політика умиротворення привела до другої світової війни. Приклад- агресія Адольфа Гітлера проти Чехословаччини в 40 роках ХХ століття - результат друга світова війна.-От і зараз новий нацист В. Путін розпалює полум'я нової світової війни, приклад –Придністровський конфлікт,- Абхазія,- окупація Криму,- Донбас, Луганськ, -Сирія, скільки ще треба прикладів і чи є результативною політика умиротворення і нерішучості світової спільноти, проти нового московського агресора.

Треба віддати належне нашому народу, нашим воїнам, добровольцям які захищають не тільки свою вітчизну, але і є останнім форпостом на захисті Європейської демократії від агресії Путінської Росії. Дорогою ціною ми платимо за незалежність України, за мир,за демократію,за свободу наших дітей і онуків .На захист нашої вітчизни з перших днів військової агресії піднявся весь народ. Воїни,добровольці,волонтери, молодь,інтелігенція. .Війна стала Вітчизняною- всенародною, проти Путінської Росії та її приспішників. Збір коштів на військове спорядження і амуніцію,збір харчів,медикаментів,закупка транспортних засобів, ремонт військової техніки,все це надавалось нашим збройним силам волонтерами жителями і патріотами всієї країни. Але на жаль війна є війна, сотні вбитих, поранених. Кращі сини і дочки України віддають своє життя за незалежність і свободу нашої країни. Серед загиблих і поранених є багато наших Буковинців. Як завжди у нашої влади не вистачає коштів на повноцінне лікування і реабілітацію поранених воїнів. Тому вже не перший раз громадські організації, волонтери та інші об'єднання проводять різноманітні акції по збору коштів на повноцінне лікування і реабілітацію пораненим патріотам. Неодноразово в цих акціях активну участь приймала громадська організація. -родина А.Кольпінга в місті Чернівцях, яка діє при Римо-Католицькій парафії в Малій Базилиці (Воздвиження Всечесного Христа). І ось зараз об'єднавшись з іншими громадськими організаціями і отримавши відповідні дозволи у місцевої влади, було вирішено 5 червня 2016року у неділю провести спільну книжкову ярмарку-акцію під девізом-Купи книгу,допоможи у лікуванні воїну АТО.- По рекомендаціям з представниками Мін-соц-політики було вирішено зібрані кошти передати нашому Буковинцю, учаснику АТО, пораненому на Сході України- Костакі Василю Георгієвичу- жителю села Великосілля Герцаївського району,який під час бойового зіткнення з сепаратистами отримав важке поранення голови і .потребує складної операції черепної коробки.

До акції долучились –

  • Громадське об'єднання –митці Буковини.
  • Обласне товариство Польської культури ім. Адама Міцкевича
  • Чернівецький відділ Союзу Українок
  • Громадянське об'єднання Волонтери за Батьківщину
  • Слухачі Університету Третього віку ім.А.Кольпінга
  • Громадське об'єднання родина А.Кольпінга м.Чернівців.

У неділю 5 червня після ранішніх церковних служб об 11годині ранку на вулиці ім.Ольги Кобилянської, 36 відкрився книжковий ярмарок. На столах великий вибір різноманітної літератури газет, навчальних посібників,сувеніри, картини митців, зразки зброї,якою наші воїни захищають нашу країну. Вже з перших хвилин роботи ярмарки появились перші відвідувачі .А вибір літератури був досить різноманітний і цікавий. Твори світових і українських класиків,дитяча література,пригодницька література,духовні книги. До речі всі книги, це добровільна допомога від різних людей, волонтерів, які приносять з своїх домашніх бібліотек різноманітну літературу видану в свій час на українській, польській, румунській, російській мовах. Всі книги оцінює покупець і сам ставить свою ціну. Гроші від реалізації опускаються в прозору скриньку яка є запломбована і відкривається в присутності членів комісії по закінченню акції. Як завжди такі книжкові ярмарки збирають дуже багато людей, тут можна поспілкуватись, вислухати різні думки і настрої різних відвідувачів, але завжди всі висловлюються – Росія агресор і їй потрібно давати рішучу відсіч. Завжди велику допомогу в організації книжкової ярмарки нам допомагає товариство Польської культури ім.. Адама Міцкевича. Завдяки їм ми маємо змогу зберігати наші книги в їхньому приміщенні,користуватись їхнім залом де ми проводимо наші збори, зустрічі і маємо змогу з членами лічильної комісії підрахувати зібрані кошти. Цей книжковий ярмарок об'єднав досить значну кількість громадських організацій нашого краю В актовій залі польського товариства де були запрошені учасники цієї акції був присутній також наш герой –Костакі Василь Георгієвич-з своїм рідним братом, представники міської і обласної ради. Перед присутніми виступили голова ГО родина А.Кольпінга в м.Чернівцях Людвіг Маркуляк, голова ГО - митців Буковини-Марія Ластівка, представники ГО волонтери За Батьківщину, представник само уряду – Університету третього віку ім.Адольфа Кольпінга, пані Галина. Лариса Маркуляк голова Чернівецького відділу Союз українок.та інші представники громадських організацій. Виступи учасників художньої самодіяльності,аматорські колективи,це все створювало патріотичну атмосферу на вулиці ім.Ольги Кобелянської. Кількість відвідувачів збільшувалась, дізнавшись про мету заходу люди опускали гроші в скриньку інколи навіть не купуючи книги. Атмосфера Єдності,довіри, взаємодопомоги відчувалась серед всіх присутніх в цей недільний день.

Близько 5 години згідно регламенту,книжковий ярмарок закрився. Після підрахунку грошей в присутності членів комісії та оформлення відповідного протоколу сума в розмірі 4160 гривен була вручена з найкращими побажаннями нашому героєві – Костакі Георгію Васильовичу.

Добігав до кінця ще один літній день нашого міста. нашої країни,але відчуття такої далекої і такої близької війни в нашій країні не покидало нас

Війна є війна вона не може бути далекою і чужою.

 

Мечислав Зубжицький