Понеділок, 13 червня 2016 18:29

Кольпінг об'єднує друзів

30 травня в Чернівцях, в приміщені слухачів Університету третього віку, що знаходиться по вул. імені Ольги Кобилянської , відбулася зустріч секретаря, та відповідальних працівників Справи Кольпінга в Польщі, з представниками влади в м. Чернівці та Чернівецьким Університетом Третього віку. На зустріч були запрошені міський голова Каспрук О.П. та начальник управління соціального захисту населення Світко Т.І.

Мета зустрічі, обмін досвідом, подальша співпраця, участь у спільних проектах,культурні зв'язки.

Зустріч розпочалася зі спільної молитви і благословення яку провів отець Андрій Безкоровайний, священик Римо-Католицької парафії при Малій Базилиці Воздвиження Всечесного Христа, що у місті Чернівцях.

Польську делегацію представляв секретар «Справа Кольпінга Польщі» Кшиштоф Вольський, Координатор Польсько-Українського проекту «Активізація сеньйорів і їх участь у громадському житті», пані Магдалена Рись, а також тренер пані Магдалена Щудло. Серед запрошених були професор НУ «Львівська політехніка» член правління ГО «Справа Кольпінга в Україні», пан Ігор Островський. Серед поважних гостей були почесний ректор ЧНУ імені Ю.Федьковича Степан Костишин . Голова правління ГО «Справа Кольпінга в Україні» Орест Клайник, секретар ГО «Справа Кольпінга в Україні» Василь Савка, голова само-уряду Чернівецького УТВ Катерина Бодовська та інші почесні гості і делегати.

Вступне слово і привітання промовив голова ГО «Родина Кольпінга» в м. Чернівці пан Людвіг Маркуляк. В його привітанні було проведено кроткий аналіз про проведену роботу Чернівецького УТВ , про тісні зв'язки і співпрацю з нашими Польськими друзями, з керівництвом ГО «Справа Кольпінга в Україні», а також виходячи з досвіду Польських громадських організацій про тіснішу участь і співпрацю з місцевими органами влади. Під час виступу було також відмічено про активну і успішну роботу Чернівецької ГО «Родина Кольпінга», Університету Третього Віку, особливо позитивно була відмічена робота само-уряду Університету і засновниці цього проекту пані Валентини Проскурняк, яка є активним членом Чернівецької Родини Кольпінга.

Перед делегатами і гостями виступили міський голова Олексій Каспрук та пані Світко Т.І. директор управління соціального захисту населення. В своїх виступах вони дали досить високу оцінку роботі ГО «Справа Кольпінга в Україні» та їх підрозділу « Університету слухачів третього віку» і Чернівецькій ГО «Родина Кольпінга». Було дано згоду на подальшу і тіснішу співпрацю з місцевими органами влади і органами соціального захисту населення. Для подальшої співпраці було вирішено створити ініціативну групу ,яка буде більш тісніше співпрацювати з органами влади і приймати активну участь у вирішні всіх соціальних програм.

Коротку характеристику роботі УТВ в Чернівцях в своєму виступі дав голова правління ГО «Справа Кольпінга в Україні « пан Орест Клайник. В своєму виступі він відмітив про досить значні успіхи Чернівецької Родини Кольпінга та про подальшу співпрацю з місцевими органами влади.

Досить змістовним був виступ почесного ректора УТВ м. Чернівцях, пана Степана Костишина, в своєму виступі він висвітлив про всі позитивні результати які дає навчання слухачам в Університеті третього віку. Тут створюється певна позитивна атмосфера не тільки в отримані знань, але й атмосфера спілкування, взаєморозуміння,спільних інтересів серед слухачів зрілого віку, або «сеньйорів» як їх називають наші польські друзі.

Про роботу Чернівецького УТВ і про подальші плани у своєму виступі висвітлила голова само уряду Катерина Балдовська . Було відзначено про певний прогрес у навчальній програмі й певній зацікавленості слухачів університету у вивчені нових дисциплін, кількість яких на даний момент складає 17 і які вивчають 120 слухачів.

З дружніх привітань розпочав свій виступ секретар «Справа Кольпінга в Польщі» пан Кшиштоф Вольський. В своєму виступі він дав високу оцінку в роботі Чернівецько ї громадської організації «Родина Кольпінга» і роботі УТВ ім. «Адольфа Кольпінга» ,подякував за дружній прийом і співпрацю між Українськими і Польськими громадськими організаціями і наголосив про певний позитив і прогрес у відношеннях між нашими родинами . Як приклад давня і тісна співпраця між Вроцлавським Університетом Сеньйорів і Чернівецьким Університетом Третього Віку,а це спільні семінари,зустрічі , обмін досвідом . Особливу зацікавленість викликала інформація про активну участь членів ГО «Родина Кольпінга» в Польських осередках з місцевими органами влади і їх участь в вирішені соціальних програм.

Перед учасниками цієї зустрічі виступили також Магдалина Рись, координатор Польсько-Українського проекту «Активізація сеньйорів ; волонтеріат,участь у громадському житті.» та тренер Магдалена Щудло. Наші польські друзі поділилися своїми враженнями ,планами на майбутнє ,а також вручили сертифікати про успішне навчання наших чернівецьких слухачів ; Візовській Любов Василівні та керівника проекту УТВ , Проскурняк Валентині Іванівні .

Людвіг Маркуляк голова Чернівецької родини розповів про соціальний проект який діє вже багато років і який передбачує допомогу харчуванням (обідами) в ресторані «Чернівчанка» для соціально незахищених людей. Фінансують проект наші німецькі друзі з Родини Кельн-Ворінгер з міста Кельн. Досить успішно діє проект книжкового ярмарку – керівник Мічислав Зубжицький. Кошти зібрані від реалізації книг ідуть на лікування воїнів АТО, дітей хворих на лейкемію.

Досить успішною була новорічно-різдвяна акція яку за сприянням Чернівецької міської ради – керівник проекту Людвіг Маркуляк. Було доставлено з Німеччини декілька сотень дитячих подарунків, які були роздані дітям з родин біженців, сиротам, дітям з багатодітних родин. Подарунки були зібрані дітками з Німеччини і доставлені волонтером Бернд Кіндом.

Зустріч проходила в сімейній теплій дружній атмосфері, кава канапки, солодощі, вручення пам'ятних сувенірів, знайомства, все це скрашувало цю зустріч. Хоча час був регламентований ми знайшли змогу познайомити наших польських друзів з нашою святинею Малою Базиликою Воздвиження Всечесного Хреста та показати деякі історичні будівлі нашого міста. На жаль прийшов час прощатися з нашими друзями їх чекала дорога на батьківщину, а нас нові плани, робота з новими проектами,буденне життя і звичайні турботи.

Мічислав Зубжицький

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на жовтень 2019
Місійний: молимось за те, щоб Святий Дух зродив нову місіонерську весну для всіх охрещених та розісланих Христовою Церквою
   

Слово Боже  

"Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той має вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня."
Від Йоана 6:54
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці