Версія для друку
Понеділок, 13 червня 2016 18:29

Кольпінг об'єднує друзів

30 травня в Чернівцях, в приміщені слухачів Університету третього віку, що знаходиться по вул. імені Ольги Кобилянської , відбулася зустріч секретаря, та відповідальних працівників Справи Кольпінга в Польщі, з представниками влади в м. Чернівці та Чернівецьким Університетом Третього віку. На зустріч були запрошені міський голова Каспрук О.П. та начальник управління соціального захисту населення Світко Т.І.

Мета зустрічі, обмін досвідом, подальша співпраця, участь у спільних проектах,культурні зв'язки.

Зустріч розпочалася зі спільної молитви і благословення яку провів отець Андрій Безкоровайний, священик Римо-Католицької парафії при Малій Базилиці Воздвиження Всечесного Христа, що у місті Чернівцях.

Польську делегацію представляв секретар «Справа Кольпінга Польщі» Кшиштоф Вольський, Координатор Польсько-Українського проекту «Активізація сеньйорів і їх участь у громадському житті», пані Магдалена Рись, а також тренер пані Магдалена Щудло. Серед запрошених були професор НУ «Львівська політехніка» член правління ГО «Справа Кольпінга в Україні», пан Ігор Островський. Серед поважних гостей були почесний ректор ЧНУ імені Ю.Федьковича Степан Костишин . Голова правління ГО «Справа Кольпінга в Україні» Орест Клайник, секретар ГО «Справа Кольпінга в Україні» Василь Савка, голова само-уряду Чернівецького УТВ Катерина Бодовська та інші почесні гості і делегати.

Вступне слово і привітання промовив голова ГО «Родина Кольпінга» в м. Чернівці пан Людвіг Маркуляк. В його привітанні було проведено кроткий аналіз про проведену роботу Чернівецького УТВ , про тісні зв'язки і співпрацю з нашими Польськими друзями, з керівництвом ГО «Справа Кольпінга в Україні», а також виходячи з досвіду Польських громадських організацій про тіснішу участь і співпрацю з місцевими органами влади. Під час виступу було також відмічено про активну і успішну роботу Чернівецької ГО «Родина Кольпінга», Університету Третього Віку, особливо позитивно була відмічена робота само-уряду Університету і засновниці цього проекту пані Валентини Проскурняк, яка є активним членом Чернівецької Родини Кольпінга.

Перед делегатами і гостями виступили міський голова Олексій Каспрук та пані Світко Т.І. директор управління соціального захисту населення. В своїх виступах вони дали досить високу оцінку роботі ГО «Справа Кольпінга в Україні» та їх підрозділу « Університету слухачів третього віку» і Чернівецькій ГО «Родина Кольпінга». Було дано згоду на подальшу і тіснішу співпрацю з місцевими органами влади і органами соціального захисту населення. Для подальшої співпраці було вирішено створити ініціативну групу ,яка буде більш тісніше співпрацювати з органами влади і приймати активну участь у вирішні всіх соціальних програм.

Коротку характеристику роботі УТВ в Чернівцях в своєму виступі дав голова правління ГО «Справа Кольпінга в Україні « пан Орест Клайник. В своєму виступі він відмітив про досить значні успіхи Чернівецької Родини Кольпінга та про подальшу співпрацю з місцевими органами влади.

Досить змістовним був виступ почесного ректора УТВ м. Чернівцях, пана Степана Костишина, в своєму виступі він висвітлив про всі позитивні результати які дає навчання слухачам в Університеті третього віку. Тут створюється певна позитивна атмосфера не тільки в отримані знань, але й атмосфера спілкування, взаєморозуміння,спільних інтересів серед слухачів зрілого віку, або «сеньйорів» як їх називають наші польські друзі.

Про роботу Чернівецького УТВ і про подальші плани у своєму виступі висвітлила голова само уряду Катерина Балдовська . Було відзначено про певний прогрес у навчальній програмі й певній зацікавленості слухачів університету у вивчені нових дисциплін, кількість яких на даний момент складає 17 і які вивчають 120 слухачів.

З дружніх привітань розпочав свій виступ секретар «Справа Кольпінга в Польщі» пан Кшиштоф Вольський. В своєму виступі він дав високу оцінку в роботі Чернівецько ї громадської організації «Родина Кольпінга» і роботі УТВ ім. «Адольфа Кольпінга» ,подякував за дружній прийом і співпрацю між Українськими і Польськими громадськими організаціями і наголосив про певний позитив і прогрес у відношеннях між нашими родинами . Як приклад давня і тісна співпраця між Вроцлавським Університетом Сеньйорів і Чернівецьким Університетом Третього Віку,а це спільні семінари,зустрічі , обмін досвідом . Особливу зацікавленість викликала інформація про активну участь членів ГО «Родина Кольпінга» в Польських осередках з місцевими органами влади і їх участь в вирішені соціальних програм.

Перед учасниками цієї зустрічі виступили також Магдалина Рись, координатор Польсько-Українського проекту «Активізація сеньйорів ; волонтеріат,участь у громадському житті.» та тренер Магдалена Щудло. Наші польські друзі поділилися своїми враженнями ,планами на майбутнє ,а також вручили сертифікати про успішне навчання наших чернівецьких слухачів ; Візовській Любов Василівні та керівника проекту УТВ , Проскурняк Валентині Іванівні .

Людвіг Маркуляк голова Чернівецької родини розповів про соціальний проект який діє вже багато років і який передбачує допомогу харчуванням (обідами) в ресторані «Чернівчанка» для соціально незахищених людей. Фінансують проект наші німецькі друзі з Родини Кельн-Ворінгер з міста Кельн. Досить успішно діє проект книжкового ярмарку – керівник Мічислав Зубжицький. Кошти зібрані від реалізації книг ідуть на лікування воїнів АТО, дітей хворих на лейкемію.

Досить успішною була новорічно-різдвяна акція яку за сприянням Чернівецької міської ради – керівник проекту Людвіг Маркуляк. Було доставлено з Німеччини декілька сотень дитячих подарунків, які були роздані дітям з родин біженців, сиротам, дітям з багатодітних родин. Подарунки були зібрані дітками з Німеччини і доставлені волонтером Бернд Кіндом.

Зустріч проходила в сімейній теплій дружній атмосфері, кава канапки, солодощі, вручення пам'ятних сувенірів, знайомства, все це скрашувало цю зустріч. Хоча час був регламентований ми знайшли змогу познайомити наших польських друзів з нашою святинею Малою Базиликою Воздвиження Всечесного Хреста та показати деякі історичні будівлі нашого міста. На жаль прийшов час прощатися з нашими друзями їх чекала дорога на батьківщину, а нас нові плани, робота з новими проектами,буденне життя і звичайні турботи.

Мічислав Зубжицький