ШАНОВНІ ПАРАФІЯНИ ТА ВІДВІДУВАЧІ ЦЬОГО ХРАМУ!

Згідно Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації", не допускається будь-яке примушування громадян до участі або неучасті в богослужіннях, релігійних обрядах і церемоніях.

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України „Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 11.03.2020 № 211,

прошу:

  • дотримуватися соціальної дистанції;
  • користуватись засобами антисепції;
  • вживати всіх заходів щодо унеможливлення розповсюдження серед парафіян, священнослужителів та інших осіб гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Принагідно інформую, що є можливість долучитися до богослужіння у віддаленому доступі

(на Радіо Марія, на телебаченні Віковічного Слова (EWTN) та інтернет-трансляції на youtube).

Настоятель о. Анатолій ШПАК

   
Понеділок, 21 липня 2014 09:42

Науково-практична конфенція з нагоди 200-ліття освячення костелу

Ювілейні святкування 200-тої річниці освячення костелу у місті Чернівці розпочалися 18 липня з науково-практичної конференції у Червоній залі Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича. Серед її учасників були духовенство, науковці, семінаристи, парафіяни та вихідців із родин буковинців, які живуть у Польщі.

Після вступного слова доцента Владислава Струтинського та спільної молитви присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих від рук сепаратистів на Донбасі. Ректор університету професор Степан Мельничук у вітальному слові підкреслив важливе місце місцевої римсько-католицької парафії в житті міста. Від імені Архієпископа Львівського Мечислава Мокшицького учасників конференції привітав Генеральний вікарій Львівської архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек. Доцент Владислав Струтинський пригадав основні віхи головної католицької святині у Чернівцях, а історик доц. Ганна Скорейко скрупульозно простежила розвиток римсько-католицької громади в поліконфесійній та багатоетнічній структурі Буковини австрійської доби. На думку дослідниці сучасники ще мало обізнані з моделлю спільного європейського дому, яка успішно втілювалася на Буковині, зокрема в Черніцях. Наприклад у костелі Воздвиження Всечесного Хреста молилися німці, поляки, угорці, чехи. Не лише латинники, а й греко-католики і вірмено-католики, поки не побудували власні храми служили Літургії у костелі. У найскладніші для суспільства часи, зокрема під час Першої світової війни знайшли порозуміння католицьке, православне та юдейське духовенство, котрі разом стралися полегшити життя населенню в умовах окупації російськими військами. На оригінальні історичні документи й матеріали про будівництво і ремонти храму звернула увагу архівіст Марія Нікерса. У стінах костелу молилися імператори, а на його вежі було встановлено публічний годинник для городян – пригадав доцент Олександр Масан, виступ якого був насичений цікавими фактами про внесок латинників у суспільно-політичне життя Буковини. Діяльності Сестер Францисканок Родини Марії в Чернівцях в період 1884-1945 років присвятила свій виступ сестра Ельжбєта Слємр RM. А о. пралат Віктор Антонюк поділився своїми спогадами служіння в парафії Воздвиження Всечесного Хреста, довголітнім настоятелем якої був о. Францішек Краєвський. Про зв'язки родин вихідців з Буковини, котрі живуть у Польщі, з римсько-католицькою громадою у Черніцях розповів голова Всепольського Товариства «Вспульнота Буковіньска» Вільгельм Скібінські.

Складаючи подяку всім, хто прилучився до участі в конференції, нинішній настоятель парафії о. канонік Марек Дроздзік заохотив науковців, передусім молодь, до подальших досліджень і вивчення церковної історії краю.

Костянтин Чавага

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на вересень 2020
Загальний намір – шанування ресурсів планети. 
Молімося, щоби ресурси планети не розграбовували, а поділяли справедливо і шанобливо.
   

Слово Боже  

I як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чинiть i ви
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці