Вівторок, 22 липня 2014 10:10

Про Урочистість з нагоди 200-річчя освячення костелу повідомляє «Чернівецький Репортер»

19 липня в костелі Воздвиження Всечесного Хреста відбулися урочистості з нагоди 200-річчя католицького храму. На урочистості завітали сотні буковинців і гостей краю, було чимало представників духовенства з Ватикану, Польщі та Франції. Архієпископ з Ватикану П'єро Маріні відчитав документ про наділення чернівецького костелу статусом Малої Базиліки.

У свій 200-хсотрічний День народження Костел виглядав як і належить поважному ювіляру - прикрашений стрічками, квітами та різними композиціями, він одразу повідомляв "Тут - свято". На урочисту месу прийшло чимало людей, прихожан цього костелу і не тільки. Були гості з інших міст, країн, церков та віросповідань, і усім було комфортно. 200 років тому ця споруда була меншою, але все-ж таки була. Той костел який ми бачимо його сьогодні, будувався у два етапи. У 1778 році на його місці була зведена дерев'яна споруда, і тільки 27 років потому відбулося святкове освячення нового костелу з присвоєнням імені "Воздвиження Святого Хреста". На початку 20-го століття прихожан було настільки багато, що з'явилось рішення добудувати ще одне приміщенні. Костел став таким, яким ми його бачимо нині. Ходили до нього з усіх околиць: «Ми дуже пишаємося цим, бо тут наші діди-прадіди брали шлюб, ходили сюди багато років ногами, пішком, щоб дітей охрестити. Ми з села Нижні Петрівці, з Оршиці, але наше серце є поміж цими людьки. Ми дуже пишаємося тим, що це таке».

Їх тільки три в Україні, якщо говорити точніше. Титул "Мала Бзиліка" надається не тільки для архітектонічної структури церкви, передусім для спільноти, яка є живою спільнотою вірних. В кожній єпархії є центральний кафедральний собор. Але з титулом Базиліки Меншої цей храм стає ніби другим по важливості костелом, собором в єпархії.

Урочисту месу прикрасили хоровими співами за участю органної музики, привітаннями чернівецьких чиновників та гостей свята. Високий гість з Ватикану очолив урочисту Літургію, а перед початком спільної молитви католицьке та східне духовенство, численних гостей з України, Польщі й Франції, представників місцевої української влади і дипломатичного корпусу привітав настоятель парафії о. Марек Дроздік. Долучилися до привітань і буковинські чиновники.

Олексій Каспрук, чернівецький міський голова: "Це дуже визначна подія для нашого міста. Тепер це не тільки центр духовний для вірян католицької громади міста Чернівців, це центр для всіх римо-католиків України. Сподіваємося, в нас буде більше гостей, більше молитв буде почуто в цьому чудовому храмі".

Молитов було чимало - вшанували жертви малайзійського літака, збитого сепаратистами на Донбасі, та просили про припинення війни на сході України. Потім відбувся також збір пожертв на допомогу українським військовикам і родинам загиблих воїнів. "Українська земля чудова" - розповів потім журналістам архієпископ П'єро Маріні.

П'єро Маріні - Голова Папського Комітету з Міжнародних Євхаристійних Конгресів: «Тепер я мав нагоду зблизька побачити країну, коли ми їхали зі Львова до Кам'янець-Подільська ці горби, цю долину. Багатство землі. Я бачу велике майбутнє за Україною, тільки треба молитися за мир».

Мечислав Мокшицький, Голова Конференції Католицького Єпископату України латинського обряду Архієпископ-митрополит Львівський: "Там потрібно також багато що відновити, треба багато грошей. Ми знаємо, що там поділено між поверхами. Але маю надію і віру, що ми це швидко зробимо і будемо також тішитися з відкриття і посвячення того костелу".

Закінчили церемонію привітання по-буковинськи. Громада на прохання вікарія Буковинский Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ отця Валерія Сиротюка заспівала "многая літа" - костелу, священнослужителям, самим собі.

Святкування 200-ліття храму продовжилося на церковному подвір'ї, де звучали духовні пісні, організовано благодійний розпродаж сувенірів, можна було перекусити та поспілкуватися.

Посилання на оригінал статті

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на листопад 2019
За Близький Схід, де різні релігійні спільноти поділяють спільний життєвий простір, щоб серед них запанував дух діалогу, зустрічі та примирення
   

Слово Боже  

Неможливе людям - можливе для Бога
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці