ШАНОВНІ ПАРАФІЯНИ ТА ВІДВІДУВАЧІ ЦЬОГО ХРАМУ!

Згідно Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації", не допускається будь-яке примушування громадян до участі або неучасті в богослужіннях, релігійних обрядах і церемоніях.

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України „Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 11.03.2020 № 211,

прошу:

  • дотримуватися соціальної дистанції;
  • користуватись засобами антисепції;
  • вживати всіх заходів щодо унеможливлення розповсюдження серед парафіян, священнослужителів та інших осіб гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Принагідно інформую, що є можливість долучитися до богослужіння у віддаленому доступі

(на Радіо Марія, на телебаченні Віковічного Слова (EWTN) та інтернет-трансляції на youtube).

Настоятель о. Анатолій ШПАК

   
Вівторок, 22 липня 2014 10:10

Про Урочистість з нагоди 200-річчя освячення костелу повідомляє «Чернівецький Репортер»

19 липня в костелі Воздвиження Всечесного Хреста відбулися урочистості з нагоди 200-річчя католицького храму. На урочистості завітали сотні буковинців і гостей краю, було чимало представників духовенства з Ватикану, Польщі та Франції. Архієпископ з Ватикану П'єро Маріні відчитав документ про наділення чернівецького костелу статусом Малої Базиліки.

У свій 200-хсотрічний День народження Костел виглядав як і належить поважному ювіляру - прикрашений стрічками, квітами та різними композиціями, він одразу повідомляв "Тут - свято". На урочисту месу прийшло чимало людей, прихожан цього костелу і не тільки. Були гості з інших міст, країн, церков та віросповідань, і усім було комфортно. 200 років тому ця споруда була меншою, але все-ж таки була. Той костел який ми бачимо його сьогодні, будувався у два етапи. У 1778 році на його місці була зведена дерев'яна споруда, і тільки 27 років потому відбулося святкове освячення нового костелу з присвоєнням імені "Воздвиження Святого Хреста". На початку 20-го століття прихожан було настільки багато, що з'явилось рішення добудувати ще одне приміщенні. Костел став таким, яким ми його бачимо нині. Ходили до нього з усіх околиць: «Ми дуже пишаємося цим, бо тут наші діди-прадіди брали шлюб, ходили сюди багато років ногами, пішком, щоб дітей охрестити. Ми з села Нижні Петрівці, з Оршиці, але наше серце є поміж цими людьки. Ми дуже пишаємося тим, що це таке».

Їх тільки три в Україні, якщо говорити точніше. Титул "Мала Бзиліка" надається не тільки для архітектонічної структури церкви, передусім для спільноти, яка є живою спільнотою вірних. В кожній єпархії є центральний кафедральний собор. Але з титулом Базиліки Меншої цей храм стає ніби другим по важливості костелом, собором в єпархії.

Урочисту месу прикрасили хоровими співами за участю органної музики, привітаннями чернівецьких чиновників та гостей свята. Високий гість з Ватикану очолив урочисту Літургію, а перед початком спільної молитви католицьке та східне духовенство, численних гостей з України, Польщі й Франції, представників місцевої української влади і дипломатичного корпусу привітав настоятель парафії о. Марек Дроздік. Долучилися до привітань і буковинські чиновники.

Олексій Каспрук, чернівецький міський голова: "Це дуже визначна подія для нашого міста. Тепер це не тільки центр духовний для вірян католицької громади міста Чернівців, це центр для всіх римо-католиків України. Сподіваємося, в нас буде більше гостей, більше молитв буде почуто в цьому чудовому храмі".

Молитов було чимало - вшанували жертви малайзійського літака, збитого сепаратистами на Донбасі, та просили про припинення війни на сході України. Потім відбувся також збір пожертв на допомогу українським військовикам і родинам загиблих воїнів. "Українська земля чудова" - розповів потім журналістам архієпископ П'єро Маріні.

П'єро Маріні - Голова Папського Комітету з Міжнародних Євхаристійних Конгресів: «Тепер я мав нагоду зблизька побачити країну, коли ми їхали зі Львова до Кам'янець-Подільська ці горби, цю долину. Багатство землі. Я бачу велике майбутнє за Україною, тільки треба молитися за мир».

Мечислав Мокшицький, Голова Конференції Католицького Єпископату України латинського обряду Архієпископ-митрополит Львівський: "Там потрібно також багато що відновити, треба багато грошей. Ми знаємо, що там поділено між поверхами. Але маю надію і віру, що ми це швидко зробимо і будемо також тішитися з відкриття і посвячення того костелу".

Закінчили церемонію привітання по-буковинськи. Громада на прохання вікарія Буковинский Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ отця Валерія Сиротюка заспівала "многая літа" - костелу, священнослужителям, самим собі.

Святкування 200-ліття храму продовжилося на церковному подвір'ї, де звучали духовні пісні, організовано благодійний розпродаж сувенірів, можна було перекусити та поспілкуватися.

Посилання на оригінал статті

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на вересень 2020
Загальний намір – шанування ресурсів планети. 
Молімося, щоби ресурси планети не розграбовували, а поділяли справедливо і шанобливо.
   

Слово Боже  

Глядiть, остерiгайтеся всякої зажерливостi, бо життя чоловiка не залежить вiд достатку маєтку його
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці